
Освештани темељи будућег храма у Крушчићу
1. јун 2026.
,,Плава птица“ обележила 30 година постојања и успешног рада
1. јун 2026.Друга седница Скупштине општине Кула имала је историјски значај. Већином гласова присутних одборника за председницу Општине Кула изабрана је др Весна Томић, доскорашња директорка Дома здравља Кула, чиме је по први пут у историји локалне самоуправе жена дошла на њено чело.
Избору др Томић претходио је предлог председника локалног парламента Велибора Милојичића. Образлажући кандидатуру, Милојичић је истакао да резултати њеног рада на челу Дома здравља говоре сами за себе, наводећи да је њено руковођење допринело организационој стабилности установе, бољој координацији служби и већој доступности здравствених услуга пацијентима. Изразио је уверење да ће истом ефикасношћу и успешношћу водити и локалну самоуправу.
Након тајног гласања утврђено је да је др Весна Томић добила 20 гласова, чиме је обезбедила потребну већину за избор на функцију председнице општине.
У свом обраћању, др Томић је нагласила да нову функцију не доживљава као привилегију, већ као велику одговорност и обавезу према својим суграђанима.
„Општина Кула је много више од административне територије. Она је дом хиљада породица које овде живе, раде, стварају, школују своју децу и граде своју будућност. Наша општина је дом вредних људи који својим радом стварају све оно што данас имамо и што треба да ценимо. Управо због тога немамо право да стојимо у месту. Морамо да идемо напред – одлучно, одговорно и заједно. У претходним годинама остварен је значајан напредак у нашој општини. Он није дошао случајно, већ је резултат политике развоја, стабилности и одговорности коју предводи председник Републике Србије Александар Вучић. То је политика која је Србију подигла, отворила јој нова врата и показала да се рад, визија и посвећеност увек исплате. Зато ћемо наставити тим путем, не зато што је најлакши, већ зато што даје резултате. Свако ново време захтева нову енергију, нове људе и нове идеје, али и посвећеност и одговорност. Управо зато желим да Општина Кула буде средина која неће чекати прилике, већ ће их сама стварати. Не обећавам чуда, јер она не постоје, нити могу да кажем да ће сваки проблем бити решен одмах. Оно што обећавам јесте да ће врата мог кабинета увек бити отворена за све грађане, да ће сваки човек бити саслушан са поштовањем и да ће се уважавати вредност сваког појединца који живи у нашој општини. Обећавам да ћемо радити више, слушати пажљивије и реаговати брже. Такође, обећавам да ћемо сваку одлуку доносити водећи рачуна о интересима грађана општине Кула. Поштовани одборници, наша схватања можда нису иста, али наш заједнички циљ мора бити побољшање квалитета живота свих грађана. Сви живимо у овој средини и верујем да нам је заједничка жеља њен напредак. Зато данас не говорим о мандату и функцији, већ о обавези и поверењу. Ако будемо радили заједно и веровали у своје могућности, сигурна сам да ће године пред нама бити године развоја, нових успеха и нових победа. За крај, желим да истакнем да наш рад мора бити видљив у свакој улици, селу, школи, установи и сваком дому. Тај рад ће се наставити са још већим залагањем, јер то дугујемо нашој деци, нашим грађанима и нашој општини. Хвала вам свима на поверењу“, поручила је др Томић.
Када је реч о заменику председника Општине Кула, на ту функцију поново је изабран Карољ Валка, који је исту дужност обављао и у претходном мандату.
За чланове Општинског већа изабрани су Бојана Блечић, Смиљана Вукелић, Ливија Козма, Душан Куљанчић, Ђорђо Перуничић, Габријела Сајанковић и Милош Томић.
Сагласно законским одредбама, свима који су изабрани на извршне функције престао је мандат одборника.




