У петак, 30. септембра, одржана је пета по реду седница Скупштине општине Кула. Пре прве тачке, председник СО Кула, Велибор Милојичић, позвао је представнике опозицоних одборничких група да предложе своје представнике који ће ући у састав Општинске изборне комисије. Председник општине Кула, Дамјан Миљанић, је поводом прве тачке, Предлога Одлуке о изменама и допунама Одлуке о буџету општине Кула за 2022. године, истакао да је буџет прецизан и јасан. Важан сегмент допуне буџета су додатна средства како би се грађанима пружила подршка у набавци енергената с обзиром да цене енергената иду узлазном путањом. Опозициони одборници су изнели став да се текућа ликвидност одржава из кредита, као и то да се уредба о енергетској уштеди општине примењује на предшколске установе и школе, што је, по њима, недопустиво. Председник општине истакао је да је енергетска уштеда усмерена на административне просторије у јавним установама и да ни у ком случају она није усмерена на просторије у којима бораве деца. Након исцрпне расправе, у оквиру које је изречено и неколико опомена појединим одборницима, прешло се на усвајање Предлога Одлуке о изменама и допунама Одлуке о буџету општине Кула за 2022. године, који је усвојен већином гласова одборника.
На основу Пословника, расправе по тачкама два и три, које се тичу финансијске подршке породицама са децом и права из области социјалне заштите, као и од тачке пет до тачке осам, које су везане за непокретности и грађевинско земљиште у општинском власништву, вођене су обједињено, док се о свакој тачки посебно гласало. Својеврсни куриозитет, када су друга и трећа тачка у питању, јесте готово једногласно изјашњавање и консензус одборника поводом усвајања ових тачака дневног реда. Четврта тачка дневног реда тицала се Предлога Одлуке о изради Плана детаљне регулације за изградњу соларне електране на територији општине Кула. Када је о соларној електрани реч, инвеститор је предузеће „Еquinox Power“, које је препознало подручје општине Кула као перспективно и инфраструктурно опремљено када је у питању сунчана енергија. Четврта тачка узроковала је негодовање дела одборника опозиције због њиховог става да ову тачку прати недостатак јавне расправе.
У оквиру девете тачке разматран је и усвојен Извештај о пословању јавних комуналних предузећа чији је оснивач општина Кула за 2021. годину, као и Предлог Решења о давању сагласности на Одлуку надзорних одбора ЈКП о расподели добити за 2021. годину, а чији је оснивач општина Кула. Десета тачка је била у вези са комуналном делатношћу, а конкретно је био у питању Предлог Решења о давању сагласности на измене и допуне Програма пословања ЈКП „Комуналац“ из Куле за текућу, 2022. Годину. Детаље овог програма образложио је и директор овог предузећа, Марко Пешић, који је изнео потпуно отворен став да свим одборницима и лично предочи детаље пословања за које су заинтересовани.
У оквиру једанаесте тачке разматран је Предлог Решења о давању сагласности на Програм рада са финансијским планом установа чији је оснивач општина Кула за 2023. годину, и то следећих установа: Културни центар Кула, Дом културе Црвенка, Дом културе Сивац, Дом културе Руски Крстур и Народна библиотека Кула. Одборници су усвојили и Извештаје о спроведеним изборима за чланове Савета МЗ Руски Крстур и МЗ Горњи град. Тринаеста тачка дневног реда била је резервисана за кадровска решења, те су тако усвојени Предлози Решења о именовању директора ЈКП „Радник“ Сивац, престанку дужности директора и Решења о именовању директора Центра за социјални рад општине Кула, разрешењу члана Управног одбора Дома културе Руски Крстур и разрешењу и именовању чланова Школског одбора Средње техничке школе „Михајло Пупин“ у Кули.