Обавештење за кориснике дечијег додатка
5. септембар 2022.“Дани Традиције“ у знаку пријатељства и очувања мађарске културне баштине
5. септембар 2022.У оквиру 15. по реду манифестације „Дани традиције“, у свечаној сали Скупштине општине Кула одржано је потписивање споразума којим се потврђује Уговор о побратимљењу општине Кула и града Калоче, потписаног 2012. године. Споразум су потписали председник општине Кула, Дамјан Миљанић и градоначелник Калоче, др. Геза Филвиг. Према речима Миљанића, овај споразум јесте наставак једне добре праксе и лепог искуства када је о сарадњи са Калочом реч:
„Ово је потврда наставка сарадње која траје више година и, заиста, је најинтензивнија. У разговору који смо водили пре самог потписивања др. Филвиг је изнео да, и са стране Калоче, постоји најинтензивнија и најсрдачнија сарадња. Интензивно се сарађује на пољу културе, спорта, као и на пољу заједничких пројеката са Европском унијом, а ускоро се успоставља и привредна сарадња путем отварања новог погона у Кули. Један од најзаслужнијих за успостављање ове сарадње јесте свакако и Карољ Валка, а свој допринос су дали и сви из општине, како они који су некада били на челу општине, па тако и ја као актуелни председник.“
Др. Геза Филвиг истакао је да је, лично, веома срећан што је сарадња две локалне самоуправе на високом нивоу и да нема сумње да ће се она наставити успешно и у будућности:
„Десети јубилеј био је 2020. године, али онда нисмо могли лично да се нађемо због пандемије, те смо сада у могућности да наше побратимљене односе појачамо. Лично ја као адвокат увек тежим за потписаним и печатираним документима, али као градоначелник града Калоче, као појединац и као друг Куљанима у мом срцу је овај чин од великог значаја. Братску сарадњу нису формирали само представници две локалне саноуправе, већ је између два насеља је такав вид братства који се одражава на пољу културе, спорта, заједничког учествовања у пројектума и заједничког организовања манифестација и међусобног учествовања на истим. Сваком насељеном место бих само пожелео исти такав побратимљен град као што је за Калочу Кула. У будућности бих волео да овај вид сарадње задржимо и да га учинимо још бољим и успешнијим. Сарадња две локалне самоуправе додатно добија на значају када се има у виду да су односи две државе, Србије и Мађарске, на историјском максимуму.“
Када је о Калочи реч, у питању је град који има сличан број становника као и Кула. Налази се у средишњем делу Мађарске, близу десне обале Дунава. Несумњиво, осим географске блискости, једно овакво братимљење јесте и биће и убудуће доказ велике блискости и даље сарадње на свим пољима између општине Кула и града Калоче.