
Од данас на снази нове мере у борби против ширења корона-вируса
17. јул 2020.
Фудбалски савез Војводине одржао седницу електронским путем
17. јул 2020.Нови пакет мера којима би држава помогла привреду све је извеснији пошто у Влади Србије већ данима анализирају проблеме са којима се суочавају привредници, као и све могуће начине на које би држава могла да помогне, преноси Блиц.
После три исплаћена минималца и 100 евра за грађане, како је наведено, у Влади Србије планирају нову помоћ државе.
„Заједно са Привредном комором Србије и Републичким заводом за статистику спроводимо најопсежније истраживање у коме учествује преко 1.000 компанија. Желимо да утврдимо који су сектори више погођени, какви су планови предузећа, који су њихови изазови и на основу тога ћемо реаговати са одговарајућом подршком“, рекао је министар финансија Синиша Мали.
У сету мера које је Привредна комора почетком јуна, у виду предлога упутила влади, говори се о краткорочној подршци за очување ликвидности и радних места, али и о развојим мерама кроз подршку извозницима и укључивање наших компанија у међународне ланце снадбевања.
„Краткорочне мере више не би требало да буду линеарне, већ селективно усмерене ка најугрожењима који су претрпели највећи удар кризе и којима је потребно дуже време за консолидацију“, рекао је председник Привредне коморе Србије Марко Чадеж.