Rukometni klub „Sivac 69″ u četvrtfinalu Kupa Vojvodine

0

Rukometni klub „Sivac 69“, član Super B lige izborio je plasman u četvrtfinale Kupa Vojvodine, jer je sinoć u susretu osmine finala u Žablju savladao ekipu ŽSK-a sa 32:30. Domaćin ŽSK, član Treće lige, je prvo poluvreme rešio u svoju korist sa 15:13 i imao rezultatsku prednost sve do sredine drugog poluvremena, kada kvalitetniji sastav Sivca „dodaje“ gas, preokreće rezultat i očekivano pobeđuje. Najefikasniji u ekipi Sivca bio je Marko Čabai koji je postigao 11 golova. U četvrtfinalu Kupa Vojvodine rukometaši Sivca će pred svojim pristalicama ugostiti ekipu Hercegovine iz Sečnja. Susreti četvrtfinala su na programu 20. novembra.

Naš drugi rukometni superligaš, ekipa Crvenke nije uspela da se plasira u četvrtfinale Kupa Vojvodine. U susretu osmine finala Kupa Crvenčani su na gostovanju u Banatskom Karlovcu poraženi od domaćina Banatskog Karlovca, člana Prve lige sa 30:28, iako su prvo poluvreme rešili u svoju korist sa 19:15, a prednost od četiri gola imali sve do sredine drugog poluvremena. Najefikasniji u ekipi Crvenke u Banatskom Karlovcu bio je Aleksandar Šveljo koji je postigao 9 golova.